Víkend s bearded collií Jihlava

O víkendu 15. – 16. 6. 2024 jsme pořádali tradiční Víkend s bearded colliemi v Jihlavě. V sobotu se konala speciální výstava, kterou posoudil rozhodčí ze země původu plemene, a který přijel ze Skotska – Alan Hosie (ch. st. Gillaber). Přihlášeno bylo celkem 73 bearded collií z České republiky, Polska, Německa, Slovenska a Lotyšska.

Každý účastník obdržel ceny od našich milých sponzorů, za což jim velmi děkujeme. Hlavním sponzorem byla firma ROYAL CANIN a dále pak kosmetické produkty Fabi Animal Cosmetics a přírodní pamlsky Hidogchews. Dále děkujeme i sponzorům z řad našich členů: Gabriele Cimrmanové, Janě Nepustilové, Martině Ottové, Dagmaře Boltrukiewicz, Pavlu Karfíkovi, Lence Folget Klímové, Petře a Radce Kratochvílovým, Monice Knedlhansové a Zdence Melekové za ceny, jak v běžných třídách tak v mimořádně vyhlášených soutěžích a také pro naše malé handlery. Daně Šejbové za přípravu klubového pohoštění a výrobu luxusních zákusků a chodských koláčů. Díky také všem členům, kteří na stůl společného pohoštění donesli své výtvory. Vzhledem k tomu, že v místě byla výborná kuchyně Jolany Dvořáčkové, a přesto z velmi bohatého pohoštění nezbyl ani drobek, je jistě na místě říci, že máme mezi našimi členy velmi nadané gastronomické hvězdy. Také děkujeme personálu kruhu za hladký průběh výstavy, naší báječné zapisovatelce, a jak se zdá nepostradatelné koordinátorce připravených cen Zuzaně Kaiglové.

V neděli se konaly working testy dle zkušebního řádu anglického bearded collie klubu. Working testy posoudila paní Ailsa Gill (ch.st. Gillaber). Celkem bylo přihlášeno 12 Primary WT, 7 Junior WT, 3 Intermediate WT a 1 Senior WT. Kateřina Kubátová se svou fenou Emblem of Rose Anarinya nedělní program zahájila a nejvyšší stupeň WT splnila. Byla tak příkladem všem následujícím účastníkům a motivací pro jejich další snažení. Úspěšní odcházeli s úsměvem na tváři, ti méně úspěšní s odhodláním své snažení nevzdat a byť se jim nyní nezdařilo, zkusit v příštím roce opět účast na Víkendu s bearded colliemi, jehož součástí budou opět working testy.

Děkujeme všem účastníkům v sobotu i v neděli za to, že přijeli a strávili ve společnosti našich bláznivých beardedek příjemný a pohodový den či dva. Těšíme se na viděnou tentokrát na II. Klubové výstavě ve Švihově – přímo v areálu středověkého vodního hradu.

Kompletní výsledky výstavy
Kompletní výsledky Working testů
Fotogalerie SV Jihlava

 

Přejít nahoru