Výstavní soutěže

Klubových výstavních soutěží se může zúčastnit každý člen KCHBC se svou bearded collií, která se aktivně účastní výstav.

Nejstarší soutěží (od roku 1990) je Klubový šampion, který může získat každá bearded collie v majetku člena klubu na základě součtu bodů posbíraných za jednotlivé výstavní sezóny. Jedná se o dlouhodobou motivační soutěž a titul lze získat pouze jednou.

V roce 2009 byly ze soutěže Klubový šampion odvozeny další tituly, které mají omezený věkový limit, jedná se o soutěže Klubový junior šampion a Klubový veterán šampion. Stejně jako u Klubového šampiona se udělují na základě bodového zisku a lze je získat pouze jednou.

Specifický prestižní titul Klubový double šampion může získat pouze všestranně úspěšný jedinec, který je vedle Klubového šampiona i Klubovým pracovní šampionem.

Poslední výstavní soutěží KCHBC je CZ TOP Beardie daného roku, která určuje nejúspěšnějšího psa a nejúspěšnější fenu v majetku člena klubu s českým číslem zápisu. Soutěže je možné se zúčastnit každý rok.

Jak se mohu zúčastnit klubových soutěží?

  • stát se členem KCHBC
  • seznámit se s Propozicemi klubových výstavních soutěží
  • během roku si průběžně vyplňovat Formulář výstavní sezony a zapisovat si do něj bodový zisk podle Bodovací tabulky
  • na konci výstavní sezóny (nejpozději do 31. 1. následujícího roku) zaslat tento formulář společně s kopiemi získaných výsledků na adresu místopředsedkyně
  • zúčastnit se v následujícím roce Klubové výstavy se zadáváním titulu Klubový vítěz, kde budou slavnostně předána získaná ocenění
Přejít nahoru